Головна персона в цьому керівництві — Ви, користувач, і Ваші запити при роботі з кабельною продукцією. Ціль цього керівництва — підтвердити або розвіяти Ваші очікування.

Керівництво користувача – довідково-інформаційний документ, в якому зібрані відомості щодо правильного, безпечного і ефективного використання кабельного виробу. Знання базових положень керівництва – це можливість уникнути розчарувань, збоїв, поломок і передчасного виходу техніки з ладу.

ОПИС ТОВАРУ.

Ваш виріб — це готовий до цільового використання кабель (надалі Кабель). Кабель — це набір заізольованих провідників з відповідними конекторами на кінцях. Кабель завжди має два кінці, які, згідно відповідного міжнародного стандарту, з'єднані провідниками. Кабелі служать для передачі сигналу між двома кінцями (їх називають сигнальними) або передачі енергії до потужних споживачів (їх називають силовими).

ПІДКЛЮЧЕННЯ І ПОЧАТОК РОБОТИ.

* Порівняйте технічні дані пристроїв, які будуть використовуватися за допомогою цього з'єднання, і переконайтеся в їх сумісності.

* У разі необхідності використання разом з цим Кабелем інших кабелів та перехідників проконсультуйтесь спочатку у Спеціаліста.

* Переконайтесь, що гнізда/роз'єми обох пристроїв, які Ви підключаєте, є чистими і не містять сторонніх предметів всередині. Пил і сміття можуть спотворювати сигнал, а сторонні предмети, наприклад, обривки пластику, зовсім його заблокувати.

* Не підключайте/відключайте Кабель "нагаряче" (при включеному хоча б одному з пристроїв з'єднання).

* Не підключайте Кабель "в натяжку". Біля кожного пристрою повинен бути вільний запас, бажано до 0,5метра. Це потрібно, щоб уникнути пошкодження роз'ємів Кабелю та гнізд пристроїв при пересуванні пристроїв або зачіпляння Кабелю.

*Тепер Ви можете вставити роз'єми Кабелю у роз'єми пристроїв. Конектори повинні вставлятись без особливих зусиль.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПО ПРОКЛАДАННЮ КАБЕЛЮ.

* Залишайте достатньо вільного простору навколо всієї системи, щоб забезпечити хороший доступ до всіх пристроїв і запобігти їх пошкодженню.

* Уникайте прокладання сигнальних кабелів поряд з силовими 220В, в тому числі "наперехрест". Так Ви уникнете можливих пошкоджень пристроїв та завад при передачі інформації. Якщо неможливо уникнути паралельної або перехресної прокладки, то не допускайте контактів кабелів між собою - збільшіть до можливого максимуму віддаль між ними.

* Перегинання Кабеля радіусом більше 6 його діаметрів шкідливе для будь-якого сигнального кабеля. Надмірне згинання призведе до пошкодження внутрішньої структури. (Виключення складають лише Кабелі виготовлені по Flexi-технології).

* Не допускайте провисання кабелю на відстані більше 50см, а біля конекторів більше 20см.

* Оберігайте Кабель від механічних пошкоджень, які можуть бути нанесені при прокладанні. Поломки кабелів, викликані механічними пошкодженнями під час монтажу становлять значну частину усіх аварій кабелю.

* Не пробуйте використати кабель не по призначенню - результати будуть непередбачувані і скоріше за все прикрі.

ТЕХНІКА БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ.

* Не вносьте змін у конструкцію виробу.

* Не замикайте з'єднання та ланцюги.

* Використовуйте виріб лише в ідеальному стані.

* Уникайте екстремальних навантажень, таких як спека і холод, волога і прямі сонячні промені, мікрохвильові печі, вібрації і механічний тиск.

* Запобіжіть накопиченню тепла - не накривайте виріб, не прокладайте Кабель біля джерел тепла. Перегрів може призвести до погіршення ізоляції. Повітряний проміжок всередині Кабелю генерує електричну дисоціацію, викликаючи локальний перегрів і карбонізацію ізоляції. Термін служби Кабелю різко скоротиться.

* Не витягуйте кабель з роз'ємів, тримаючись за дріт - лише за конектори. Надмірна механічна тяга призведе до натягу кабелю і зміни його характеристик або навіть обриву.

* Чищення Кабелю робіть лише при виключеній техніці з обох боків.

* Несправний пристрій не можна вводити в експлуатацію, його необхідно захистити від ненавмисного подальшого використання.

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

* Виріб не потребує технічного обслуговування.

* Для чищення використовуйте лише суху та м'яку тканину. Якщо ізоляція Кабелю стає вологою чи брудною, то вона швидко старіє.

* Якщо вода потрапить у Кабель — це спричинить коррозію контактів. Якщо вода ще й замерзне ненароком, то набухне і пошкодить ізоляцію.

* Не використовуйте миючі засоби або хімікати.

НАЛАШТУВАННЯ.

* Кабель не потребує драйверів та додаткового програмного забезпечення. Кабель, як труба - що з джерела залиють в трубу, те й отримає приймач.

* А ось пристрої, які будуть використовуватися на цьому з'єднанні деколи потребують додаткових налаштувань або програм для узгодження їх роботи між собою.

Варіант А. Правильні налаштування приймача.

Наприклад, деякі моделі телевізорів нездатні самостійно визначати джерело сигналу, особливо, якщо до цього TV був підключений до будь-якої іншої апаратури через HDMI. В цьому випадку доведеться заново переналаштовувати пристрій. Користуйтесь інструкцією для саме цього телевізора, бо вона може дещо змінюватися в залежності від моделі телевізора.

Варіант Б: Налаштування джерела.

Наприклад, неправильне налаштування роботи комп'ютера/ноутбука з декількома екранами теж є причиною того, чому HDMI-підключення виявляється неефективним. Проблеми виникають, якщо до ПК або ноутбука підключений ще монітор або інший пристрій за допомогою HDMI (іноді і інших роз'ємів, наприклад, VGA або DVI).

Якщо виникають труднощі, зверніться до Спеціаліста.

ЗАГАЛЬНІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ.

* Виріб не призначено для дітей. Виріб не є іграшкою!

* Зберігайте виріб у недоступному для дітей, сухому та захищеному від пилу місці, якщо він не використовується протягом тривалого часу.

* Захистіть упаковку, дрібні деталі та ізоляційні матеріали від ненавмисного використання.

* Зберігайте виріб у прохолодному та сухому місці.

* Зберігайте оригінальну упаковку для транспортування.

* Зберігайте керівництво користувача в безпечному місці.

* Керівництво користувача повинно бути доступним у разі виникнення неясностей і при передачі виробу.

ІНСТРУКЦІЇ З УТИЛІЗАЦІЇ.

Згідно з Європейською директивою WEEE, електричні та електронні пристрої не можна викидати разом з побутовими відходами. Їхні компоненти необхідно переробляти або утилізувати окремо, оскільки токсичні та небезпечні компоненти можуть завдати тривалої шкоди здоров'ю та навколишньому середовищу, якщо їх утилізувати неналежним чином. Відповідно до Закону про електричне та електронне обладнання (ElektroG) Ви, як споживач, зобов'язані після закінчення терміну служби виробу безкоштовно здати його виробнику, в пункт продажу або в спеціально створені для цього громадські пункти збору. Деталі регулюються відповідним державним законодавством. Ці правила вказані в символіці на виробі, в інструкції з експлуатації та/або на упаковці. Відокремлюючи, переробляючи та утилізуючи старі прилади таким чином, ви робите важливий внесок у захист навколишнього середовища.

У разі виникнення будь-яких питань, дефектів, механічних пошкоджень, несправностей або інших проблем зверніться до Продавця або Спеціаліста.

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВИКОРИСТАННЯ КАБЕЛЮ ПОВНІСТЮ ТА УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ КЕРІВНИЦТВО КОРИСТУВАЧА.

Посібник з експлуатації є невід'ємною частиною виробу і містить важливу інформацію щодо правильного використання.