Ви попались на це безглузде питання:)
Практично усі попадаються. І потрапляють в оману.

ОМАНА 1.

А якщо б питання було: виделка чи ложка - хто переможе? Викликає здивування?

Ми персонально знали великі європейські ІТ-компанії та бренди, які переробили свій бізнес під цю оманливу концепцію, бо вирішили, що WiFi переможе. Чому знали? Бо деяких з них вже немає.

Як виделка та ложка, так і WiFi та кабелі обидвоє потрібні. Лише кожен для своєї страви.

ОМАНА 2.

Говорячи WiFi, ми будемо розуміти бездротовий (безпровідний) зв'язок, тобто сукупність електричних або електронних дій, що виконуються без використання дротового зв'язку. Словосполучення «безпровідне середовище» може ввести в ще одну оману, оскільки означає повну відсутність проводів в мережі. Це зовсім не так:

По-перше: бездротові компоненти взаємодіють з мережею, в якій як середовище передачі використовується кабель. Така мережа із змішаними компонентами називається гібридною.

По-друге: поява безпровідних засобів зв'язку призвела до збільшення "популяції" кабелів. Бо щоб пристрій безпровідного зв'язку працював: йому потрібні кабелі і не один. Класично їх три: для підєднання засобу зв'язку до комп'ютера або іншого технічного засобу, для підєднання антени до засобу зв'язку і для подачі живлення на цей же засіб. І більшість цих кабелів нових стандартів, які до появи безпровідності не використовувались. А для того, щоби зв'язок працював має бути другий пристрій, який теж вимагає три кабелі. Підсумок такий - для кожного безпровідного зв'язку потрібно 6 кабелів! А при вимкненнях електроенергії Вам потрібне ще резервне джерело живлення для кожного пристрою. З кабелем до нього. Ще плюс два кабелі.

ОМАНА 3.

І не попадайте в третю оману по цьому питанню: провідного з'єднання немає, бо я його не бачу (наприклад: 70.09.5820 - усі три провідні з'єднання там присутні - вони сховані в корпусі). Хіба це змагання? Хіба це тріумф безпровідності? Це подальший етап розвитку зв'язку взагалі на базі провідних з'єднань.

ЯКА Ж РЕАЛЬНІСТЬ?

Одним із найвизначніших феноменів в історії технологій є швидке поширення систем бездротового зв'язку. За останні сорок років бездротові технології росли надзвичайно швидко і стали складовою прогресу суспільства. Широкомасштабне використання радіочастотних технологій (RF) стало ключовою передумовою поширення бездротових приладів та систем зв'язку. Проте, електромагнітний спектр розгорнених бездротових систем зв'язку має обмеження по місткості каналу, а також це дорогий засіб, в тому числі через наявність ексклюзивного ліцензування відповідних частот. Оскільки мільярди пристроїв підключені вже до бездротового зв’язку, частотний спектр стає все більш перевантаженим – незабаром він стане одним із наших найбільш дефіцитних природних ресурсів.

Сучасний бездротовий зв'язок включає в себе велику кількість технологій та пристроїв. Найпоширенішими бездротовими технологіями є Wi-Fi, Bluetooth, NFC та 5G. І вони породили ціле покоління RF-кабелів та перехідників. Найпоширеніші з них Coaxial, F, RP-SMA, SMA, N, UHF.

І дротовий і бездротовий(гібридний) зв'язок мають свої незаперечні переваги, а також недоліки у порівнянню між собою. Серед них якість каналів зв`язку, простота організації зв`язку, степінь завадозахищеності, захист секретності обміну інформацією, вартість зв'язку і, напевне найважливіше, вплив на здоров'я людей та навколишнє середовище життя людей.

Вплив на здоров'я людей сама невивчена зараз сторона застосування RF-технологій.

Противники використання безпровідних технологій стверджують, що сигнал Wi-Fi шкідливий для здоров'я. Наприклад, роутери працюють на тій же частоті, що і мікрохвильові печі й можуть спричиняти головний біль, тахікардію, безсоння, підвищення тиску тощо. Їм заперечують, що насправді рівень випромінювання від звичайного роутера у 600 разів нижчий, ніж у мікрохвильовій пічці. Інші дослідники стверджують, що рівень впливу електромагнітного випромінювання при користуванні Wi-Fi впродовж року відповідає впливу, отриманому за двадцять хвилин розмови по мобільному телефону.

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я назвала мобільні телефони "потенційно канцерогенними".

Для того щоб убезпечити користувачів, FCC і інші регулятори встановили норми кількості енергії, яку може випромінювати бездротовий пристрій.

Група вчених з Університету Массачусетса стверджує, що проведене ними дослідження довело здатність людського тіла бути корисним інструментом для збирання відпрацьованої енергії та використання її для живлення пристроїв у майбутньому. Особливо зазначається, що людське тіло максимально сумісне з тими пристроями, які використовуватимуться для технології 6G – бездротового зв’язку нового покоління. Людське тіло може виступати як підсилювач сигналу, причому кожне окреме тіло виконуватиме функції антени.

Офіційних висновків серйозних досліджень, які б доводили чи спростовували ту чи іншу теорію, поки що немає. Для детального вивчення впливу бездротового зв'язку знадобиться час, щоб учені отримали достатньо точних даних.

І що нам робити? Варто зауважити, що повністю уникнути впливу електромагнітного випромінювання не вдасться. Лінії електропередач, домашня електропроводка, мобільні телефони, антени, побутова техніка, комп'ютери, що є у кожному будинку, — все це джерела електромагнітного випромінювання. Навіть якщо Ви вирішите відмовитися від роутера, то скільки сусідів у багатоквартирному будинку, що користуються бездротовим зв'язком, Вам вдасться переконати зробити те ж? В офісах, кафе, трамваях, медичних установах, навіть на вулиці — місто повністю покрите бездротовим зв'язком. Із розвитком сучасних технологій вплив електромагнітного поля на людину лише зростатиме.

ПРОСТІ АЛЕ ДІЄВІ ПОРАДИ.

Якщо ви дуже хвилюєтеся за своє здоров'я, користуйтеся лише домашнім дротовим підключенням Інтернету.

Щоб зменшити додаткове навантаження на організм, яке створює електромагнітне випромінювання роутера, рекомендуємо дотримуватися простих правил:

1. Чим далі Ви знаходитеся від джерела електромагнітного випромінювання, тим меншого впливу зазнаєте. Це закон фізики: промені поширюються прямолінійно і їх інтенсивність зменшується обернено пропорційно до квадрату відстані від джерела.Тож встановіть джерела випромінювання і пристрої, що приймають його сигнал, подалі від робочого місця, зони відпочинку, ліжка. Краще навіть, якщо джерело буде знаходитися в іншій кімнаті(стіни частково поглинають випромінювання), де родина проводить найменше часу. Використовуйте для цього кабельні подовжувачі .

2. Вимикайте джерела випромінювання (наприклад роутер) на ніч та у той час, коли Ви ним не користуєтесь. У деяких виробах передбачена можливість програмування автоматичного вимкнення.

3.Краще використовувати один потужний пристрій, аніж кілька у різних кімнатах. Те ж стосується підсилювачів сигналу Wi-Fi. Якщо без репітерів неможливо обійтися, зменшіть їхню кількість.

4.Мінімізуйте проведений час у громадських місцях, де є зв'язок Wi-Fi, або поряд знаходяться потужні джерела випромінювання.

5. Перегляньте необхідність використання кожного RF-прилада у своєму житті чи роботі.

І головне - думайте самі, вирішуйте самі.